Szlaki turystyczne

Szlaki turystyczne

W Trójmieście niebywałą atrakcją dla niewidomych są szlaki piesze po Trojmiejskim Parku Krajobrazowym i okolicach.

  I tak:

 • Szlak Trójmiejski »»»

  oznaczony na żółto szlak z Gdańska (PKS) do Gdyni. Najpopularniejszy szlak w Gdańsku, pozwalający poznać zarówno tereny zurbanizowane jak i leśne we wzajemnych kombinacjach. Doprowadza on do wielu gdańskich miejsc, atrakcyjnych ze względu na widoki, zachowane pamiątki, związaną z nimi historię, malowniczy krajobraz. Na jego trasie jest Grodzisko, Królewska Dolina i Matemblewo, ale także Jaśkowy Las i Wzniesienie Marii.
 • Szlak Źródła Marii

  Znakowany na czarno szlak z Gdańska (Osowa) do Gdyni. Ten szlak łączy się ze Szlakiem Trójmiejskim. Umożliwia mieszkańcom dzielnic Gdańska, jakimi są Osowa i Wielki Kack przebycie ciekawego i wartościowego krajoznawczo jednodniowego spaceru z wykorzystaniem komunikacji miejskiej.
 • Szlak Wzgórz Szymbarskich »»

  znakowany kolorem czarnym szlak z Sopotu do Sierakowic. Oprócz możliwości poznania zachodnich części miasta – Matarni i Kokoszek, daje możliwość poznania w części leśnej dolin w Lesie Oliwskim, którymi spływają Potok Oliwski i jego dopływy: Potok Rynarzewski i Potok Prochowy. W Dolinie Świeżej Wody (też znanej jako Dolina Ewy) przyrodnicza atrakcja

  – rezerwat „Żródliska w Dolinie Ewy”. Ale na szlaku jest także inny las, ten położony bliżej podgdańskiego Otomina.
 • Szlak Kartuski »»»

  mający znaki niebieskie szlak z Sopotu (Kamienny Potok) do Kartuz. Ten szlak wyróżnia się przebiegiem w najbardziej odludnych zakątkach gdańskiej części Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Wystarczającą zachętą do wędrówki są same tajemniczo i ciekawie brzmiące nazwy: Dolina Wężów, Szwedzka Grobla, Huzarskie Manowce. A szlak ten także prowadzi przez najznamienitszą gdańską dolinę: Dolinę Radości, w której są takie obiekty jak: Kuźnia Wodna i Oliwski Dwór.
 • Szlak Skarszewski »»»

  szlak koloru zielonego z Sopotu (Kamienny Potok) do Skarszew. Najbardziej leśny ze

  szlaków i w charakterze najbardziej górski. To niezłe wyzwanie. Po drodze jest Pachołek oraz Wiecha, jest również urocze Samborowo z Grubym Dębem a także malownicza dolina Potoku Strzyża. W końcu jest także jedno z gdańskich jezior – Jasień.

 • Szlak Motławski »»»

  oznaczony kolorem czerwonym szlak z Gdańska (Olszynka) do Tczewa (Czatkowy). Ta trasa to wędrówka w towarzystwie gdańskiej rzeki. Poznanie miejsc, skąd Motława do ulic miasta dociera.
 • Szlak Wyspy Sobieszewskiej »»»

  znakowany na zielono szlak z Sobieszewa do Świbna. Ten szlak pozwoli nam spostrzec, iż Gdańsk jest miastem morskim, a jednocześnie lesistym.
 • Szlak Fortyfikacji Nadmorskich »»»

  znakowany na czerwono szlak z Gdańsk Stogi do Gdańsk Górki Zachodnie. Trasa szlaku koncentruje się na odcinku wybrzeża – mierzei, który znajduje się między Stogami a Górkami Zachodnimi. W nadmorskim lesie sosnowym i na najwyższej tutejszej kulminacji – wydmie nazwanej Górą Źródlaną – znajduje wiele historycznych pozostałości.

Wszystkie te szlaki przeszliśmy z The Blind Walkers&Friends. Osoby zupełnie niewidome świetnie sobie radziły.

Informacja przekazana przez Andrzeja Markowskiego

ŻYJ AKTYWNIE – POMAGAJ – DZIEL SIĘ PASJĄ

zmiana Rozmiaru Czcionki